'1 USTA 10 ÇIRAK' PROJESİ BAŞLADI

  Gençlik Spor Bakanlığı, Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından '1 Usta 10 Çırak' projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında gençlere Hüsn-i Hat, Tezhip, Ebru, Minyatür, Çini ve Katı’ sanat dallarında eğitim verilecek. Proje 22 Şubat 2020 tarihinde Gaziantep ilinden gelen gençlerle İstanbul’da başladı.

  Haberi Oku

  ŞAMPİYONLARA “SÖZLEŞMELİ PERSONEL” MÜJDESİ

  Olimpiyat, paralimpik ya da deaflimpik oyunları ile Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ilk 3'e giren milli sporcular, sınav şartı aranmaksızın spor uzmanı ya da antrenör unvanlı sözleşmeli personel olabilecekler. Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. (26/12/2019 tarih ve 30990 sayılı Resmi Gazete)

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN 1001 PROJEYE 17,5 MİLYON LİRALIK DESTEK

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Fikir sizden uygulama sizden” sloganıyla yürütülen 2019-I Özel Çağrısı sonuçlanarak, desteklenecek projeler belirlendi. Gençlerin rekor düzeyde başvuru yaptığı projeler arasından Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor, Yenilikçi Fikirler, Çevre Bilinci ve Hayvanların Korunması başlıklarında 1001 projeye 17,5 milyon lira destek verilecek.

  Haberi Oku

  5. Uluslararası Nogay Türkleri Sınırsız Futbol Turnuvası Düzenlendi

  Bakanlığımız Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen 5. Uluslararası Nogay Türkleri Sınırsız Futbol Turnuvası 15-18 Kasım tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. Kültürler ve medeniyetler arasındaki sınırları kaldırarak kaynaşmayı, kardeşliği pekiştirmeyi, ortak kültür, tarih, din ve medeniyet geçmişimizi günümüzde de koruyarak geleceğe aktarmayı amaçlayan “Sınırsız Futbol Projesi” bu yıl Asya ve Avrupa kıtalarında yaşayan Nogay Türklerini bir araya getirdi.

  Haberi Oku

  GÖNÜLLÜLÜK PROJELERİ GÖNÜLLERE DOKUNMAYA DEVAM EDİYOR

  Bakanlığımız Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen gönüllülük projeleri gönüllere dokunmaya devam ediyor. 2019 yılında tamamlanan 30 programdan sonra Kasım ayı içerisinde Damla Gönüllülerimiz Antalya ve Burdur illerinde programlarına devam etmektedir. 08 Kasım 2019 günü başlayan Damla Gönüllülük Hareketi programlarından faydalanan gençleriniz, hiçbir maddi karşılık beklemeden, toplum yararına olan ve bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek için çaba göstermektedir.

  Haberi Oku

  "ENGELLİ SPORCULARIMIZ VE ARKADAŞLARIMIZ BİZLER İÇİN ÇOK DEĞERLİ"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Engelli sporcularımız, engelli arkadaşlarımız bizler için çok önemli ve değerli. Sporu herkes için erişilebilir kılma yolunda 18 yıldır Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çalıştığımız gibi bundan sonraki süreçte de sporun birleştiren ve kaynaştıran engel tanımayan ruhunu daha da arttıracağız.” dedi.

  Haberi Oku

  29 Ekim Farkındalık Koşusunda Start Verildi

  Engelli bireylerimizin başarılarına ve yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık ortaya koymak amacıyla Genel Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde yapılan 29 Ekim Farkındalık Koşusuna İstanbul’dan start verildi. İstanbul’dan Ankara’ya bayrak yarışı şeklinde gerçekletirilen koşunun startından önce Taksim meydanında “Engelsiz Bir Dünya İçin Biz De Varız” temasıyla yapılan programa farklı engel gruplarından sporcularımız, gönüllüler ve vatandaşlarımızın yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Yapılan konuşmalarda koşunun ve belirlenen temalar doğrultusunda yapılacak programların önemine değinildi.

  Haberi Oku

  29 EKİM FARKINDALIK KOŞUSU

  “GÖNÜLDEN GÖNÜLE KOŞ!” Genel Müdürlüğümüzce 27-29 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul’dan Ankara’ya farklı engel gruplarından gençlerin katılacağı, 24 saat aralıksız sürdürülecek bayrak yarışı formatında örnek bir maraton düzenliyor. 29 Ekim Farkındalık Koşusu adı altında düzenlenen koşu; ülkemizde ve dünyada engelli bireylerin yaşadıkları sorunlara ve başarılarına dikkat çekmek, bu konuda farkındalık ortaya koymak amacıyla düzenlenmiştir. “Engelsiz Bir Dünya İçin Biz de Varız” sloganı ile 27 Ekim 2019 Pazar sabahı 10:30’da Taksim’den başlayarak 29 Ekim 2019 Salı günü Cumhuriyet Bayramı’nda Anıtkabir’de son bulacak maraton, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu illerimizde de koşulacaktır. Koşunun gerçekleştirileceği 6 ilde, engellilik başta olmak üzere, çevre duyarlılığı, dayanışma, gönüllülük, birlik ve beraberlik, gençlik ve cumhuriyet temaları etrafında çeşitli programlar düzenlenecektir.

  Haberi Oku

  PROJE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerden gelen yoğun talep doğrultusunda, Gençlik Projeleri Destek Programı Özel Çağrısı başvuru süresini bir hafta uzattıklarını açıkladı.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN 15 MİLYON TL’LİK PROJE DESTEĞİ

  Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında, proje teklif çağrısına çıkan Gençlik ve Spor Bakanlığı, 15 milyon TL’lik proje desteği sağlayacak.

  Haberi Oku

  "BİZ ANADOLUYUZ"

  Biz Anadolu’yuz projesi ile farklı sosyo-kültürel arka plandan gelen gençlerle yapılacak uygulamalı faaliyetler aracılığıyla, genç nesillerde ortak insani-kültürel değerlere yönelik bilinç ve farkındalığın artırılması, gençlerin sosyal becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlanması, gençler arasında karşılıklı saygı ve hoşgörü kültürünün oluşması ve gençlere tarihi ve kültürel mirasımızın aktarılması amaçlanmaktadır.

  Haberi Oku

  "GÖNÜLLÜLÜK YILI" ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR...

  Birleşmiş Milletler gönüllülüğü; yoksulluğun azaltılması, sürdürülebilir kalkınma, sağlık, gençliğin güçlendirilmesi, iklim değişikliği, afet ve acil durum yönetimi, sosyal uyum, insani eylem ve barışın inşası, sosyal dışlanma ve ayrımcılıkla mücadele stratejilerinin önemli bir parçası olarak kabul etmektedir. BM, Sürdürülebilir Kalkınma 2030 Ajandasının uygulanmasında gönüllülerin güçlü bir araç olduğunu ilan ederek gönüllülük konusunda gençlere çağrıda bulunmuştur. Yine, BM tarafından dünyamızı değiştirmek için 17 hedef başlığı altında ortaya konulan sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin tamamı gönüllülüğün hedefleriyle birebir uyuşmaktadır.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI İSTİŞARE KAMPLARI DEVAM EDİYOR

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, bakanlık bünyesindeki birimlerin, hizmet ve faaliyet alanlarının daha da güçlendirilmesi, işbirliğinin ve koordinasyonun en üst seviyeye çıkarılması amacıyla gerçekleştirdiği ‘İstişare Kampları’na devam ediyor.

  Haberi Oku

  DAMLA GÖNÜLLÜLERİ HER YERDE

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce yürütülen Damla Gönüllük Hareketi Projesi; gönüllü gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu değerlendirilen sosyal faaliyetleri kapsamaktadır.

  Haberi Oku

  GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATINDA ÇALIŞAN GENÇLİK LİDERLERİNE YÖNELİK "İSTİŞARE KAMPI" PROGRAMI 16 EYLÜL'DE BAŞLADI.

  Gençliği bir tehdit ve sorun olarak değil, bir fırsat ve zenginlik olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı; bir taraftan gençlere yönelik eğitsel, sosyal, kültürel, sportif, barınma ve gönüllülük faaliyetleri ve projeleri ile çok çeşitli ve etkin hizmetler sunarken öte yandan yeni yaklaşım ve söylemlerle bu hizmetlerin nasıl daha etkin, yerinde ve katılımcı olabileceğine yönelik arayışlarını sürdürüyor!

  Haberi Oku

  BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ - GENÇLERİMİZ BAKANIMIZA PROJELERİNİ ANLATTI

  Biz Anadolu’yuz Hasbihal Projesi kapsamında Balıkesir, Muğla ve Mardin’den gelen gençler hazırladıkları projelerin sunumunu Gençlik ve Spor Bakanlığı konferans salonunda yaptılar.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER